Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Naprawa przedmiotów

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj
Grid Sadzonka (dżungla).png
Artykuł „Naprawa przedmiotów” jest krótki.  
Możesz pomóc poszerzając go.
Przykładowa naprawa przedmiotu

Naprawa przedmiotów (ang. Item Repair) - funkcjonalność dodana do gry po raz pierwszy w nieoficjalnej wersji Beta 1.9 Pre-release 3, dostępna w oficjalnej wersji 1.0.0[1][2]. Pozwala graczowi na naprawę uszkodzonych narzędzi i przedmiotów, poprzez umieszczenie ich na stole warsztatowym (mogą być ułożone w dowolnej kombinacji). Narzędzia/przedmioty, które gracz naprawia muszą być tego samego typu i wykonane z tych samych materiałów. Wytrzymałość przedmiotu naprawionego jest nieznacznie większa, niż suma wytrzymałości naprawianych przedmiotów[3](8% przy równej wytrzymałości łączonych przedmiotów, gdy proporcje ich wytrzymałości się różnią spada wydajność naprawy). W związku z tym naprawa przedmiotów daje więcej korzyści, niż tylko zaoszczędzone miejsce w ekwipunku. Podczas naprawy przedmoty tracą swoje ewentualne zaklęcia.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Pełna wersja
1.0.0 1.9pre3 Dodano możliwosć naprawiania przedmiotów.
1.4.2 12w41a Dodano kowadła, dzięki którym możemy użyć obu sposobów naprawy narzędzi.

Naprawa za pomocą kowadła[edytuj | edytuj kod]

W przeciwieństwie do naprawy przedmiotów za pomocą craftingu, kowadła oprócz łączenia przedmiotów mogą używać materiałów. W tym drugim przypadku wymagany jest materiał, z którego zrobiony jest przedmiot (np. sztabka żelaza do żelaznego miecza). Do bardziej uszkodzonych narzędzi może być potrzebna więcej niż jedna sztuka materiału. Do naprawiania tylko materiałami jest używanych kilka poziomów doświadczenia. Kowadła mogą zarówno zachować zaklęcia i rozwijać je. Przy każdym użyciu kowadło ma 12% szans na uszkodzenie. Przy ostatnim użyciu GUI zostanie zamknięte, a kowadło zniknie upuszczając przedmiot.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Promotional Content