Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

Nathan Adams

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj
Nathan Adams
Dinnerbone.jpg
Imię i nazwisko Nathan Adams
Narodowość Szwedzka, dawniej brytyjska
Zajęcie Jeden z twórców Bukkita i pracownik Mojangu

Nathan 'Dinnerbone' Adams jest znany jako jeden z członków ekipy tworzącej Bukkita. Został zatrudniony przez Mojang 28 lutego 2012 do rozwijania Mod API[1][2].

Prowadzi oficjalny blog.

Jego rozpoznawalną cechą jest to, że lubi przedstawiać się do góry nogami.[3] Jego awatar na Tweeterze jest odwrócony o 180°[4]. Model gracza, który nazywa się "Dinnerbone" oraz każdy mob nazwany "Dinnerbone" będzie renderowany do góry nogami.[5]

W październiku 2015 ogłosił że zamierza zrobić kilkumiesięczną przerwę w pracy nad Minecraftem[6] oraz później, w lutym 2016, oznajmił że kontynuuje on pracę nad projektami Mojangu, lecz opuścił on zespół pracujący nad Minecraftem.[7][8] Przez ten czas pracował nad nowym launcherem. 6 grudnia oznajmił że wrócił do zespołu pracującego nad komputerową wersją Minecraft [9].

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Nathan Adams pochodzi z Shrewsbury, Wielka Brytania.[10] Wyznał, że nauczył się programować poprzez tworzenie botów MSN w wieku 10 lat.[11][12] Po ukończeniu szkoły średniej, Dinnerbone nie został przyjęty do uczelni,[13] więc znalazł pracę w malutkiej firmie zajmującej się tworzeniem stron internetowych, lecz został z niej zwolniony po kilku latach. Krótko po rozpoczęciu tworzenia Bukkita, Dinnerbone został zatrudniony przez Curse, gdzie pracował do czasu, kiedy nie został zatrudniony przez Mojang.[14]

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Jego narzeczoną jest Polka MissMarzenia, tako, więc jest jedynym pracownikiem Mojangu mającym większe związki z Polską i odwiedzającym regularnie ten kraj.
  • Nazwa Dinnerbone nawiązuje to jego starszego znajomego o nazwie Teabone (T-bone).[10][15]
  • Gdy znacznik nazwiemy "Dinnerbone" i nazwiemy, nim jakiegoś moba, to tekstura moba zostanie odwrócona o 180°.
  • Ulubionym kolorem Dinnerbone'a jest niebieski oraz jego ulubionym jedzeniem jest lazania i pizza.[10]
  • Dinnerbone nienawidzi ryb.[16]
  • Dinnerbone jest daltonistą.
  • Dinnerbone nie pije alkoholu [17]

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Przypisy