Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

Niestandardowe serwery/Bukkit/Anti X-Ray

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj

Anti X-Ray - plugin służący do ochrony serwera przed cziterami. Zapobiega prześwietlaniu terenu przez mod X-Ray.

Zastosowanie[edytuj | edytuj kod]

Anti X-Ray przydaje się w celu ochrony serwera. Potrafi on zmieniać obraz prześwietlania terenu przez X-Raya. Jest to bardzo ciekawe, a zarazem strasznie denerwujące dla cziterów. Po wciśnięciu klawisza skanera widzą tuż po powierzchnią ziemii pełno diamentów, złota, żelaza i innych drogocennych surowców. Oczywiście zaczynają kopać, a tu - kamień wylądował w ich inwentarzu.

Instalacja[edytuj | edytuj kod]

Zaczynamy od pobrania pliku Orebfuscator.jar. Proszę nie sugerować się nazwą, zapewniam, że dobrze podlinkowałem wam stronę. Plik jest w formacie .jar, co oznacza, że możemy zapisać go bezpośrednio w katalogu plugins, w paczce naszych plików serwerowych Bukkit. Jak zwykle uruchamiamy serwer, a gdy się włączy, możemy go zamknąć komendą "stop". Zaglądamy znów do folderu plugins, gdzie ujrzymy dwa nowe podkatalogi - Orebfuscator, a także PluginMetrics. Możemy sobie odpuścić konfigurację PluginMetrics, bo i tak za wiele nie zdziałamy w pliku config. Zajmijmy się jednak naszym folderem Orebfuscator. W środku znajdziemy plik config.yml przeznaczony na konfigurację pliku.

Komendy[edytuj | edytuj kod]

Nie ma komend do tego pluginu.

Permissions[edytuj | edytuj kod]

Nie trzeba wprowadzać żadnych poprawek do pluginu Permissions.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

[1]Oficjalny wątek pluginu