Niestandardowe serwery/Bukkit/AutoMessages

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj
Strona AutoMessages nie jest wspierana przez Mojang Studios, Minecraft Wiki, Minecraft IRC Channel lub Minecraft Forum.

AutoMessages - plugin działający na plikach serwerowych Bukkit. Wysyła wiadomości, których treść, oraz regularność wyświetlania możemy sami ustawić.

Zastosowanie[edytuj | edytuj kod]

Plugin bardzo się przydaje w celach informacyjnych, dlatego też często nazywany jest "Infobotem". Łatwo damy radę wpisać treść wiadomości, a także można ustawić dowolne odstępy czasu wyświetlania się komunikatów. Dodatkowo dodatek wyposażony jest w swoją własną paletę kolorów, co pozwala nam na nadanie wiadomości odpowiedniego wyglądu, aby każdemu rzuciła się w oczy kolorowa informacja. Możemy ustawić również prefix, czyli tekst na początku każdej wiadomości - nazwę naszego serwera.

Instalacja[edytuj | edytuj kod]

Pierwszym krokiem do sukcesu jest pobranie pliku AutoMessages.zip. Umieszczamy go w dowolnym miejscu na dysku twardym. Rozpakowujemy. Jako pierwsze widzimy plik readme.txt, czyli przeczytaj mnie.txt. Jest to plik zamieszczony przez autora. Znajdują się w nim wskazówki i changelog, czyli zmiany wprowadzane przez autora w poszczególnych wersjach wtyczki. Dalej przechodzimy do folderu plugins skąd kopiujemy oba pliki - jeden .jar, a drugi .properties. Wsadzamy je do folderu plugins przy naszych plikach serwerowych i, dla formalności, odpalamy serwer, po czym zamykamy komendą stop. Przechodzimy znów do plugins, gdzie nie ma żadnych zmian - wszystko jest, jak zostawiliśmy. Możemy zabrać się za konfigurację. Otwieramy w tym celu plik automessages.properties i wpisujemy własne dane i właściwości. Nie będę dokładnie wszystkiego opisywał, bo autor już się o to postarał. Pamiętajmy jednak, że linijka zaczynająca się od "#" to tylko komentarz.

Komendy[edytuj | edytuj kod]

Do pluginu dołączona jest tylko jedna komenda:

  • /reloadmsg - służy do zresetowania pluginu, wczytania go od początku.

Permissions[edytuj | edytuj kod]

Na szczęście plugin nie wymaga ingerencji w pliki Permissions.

Linki[edytuj | edytuj kod]