Nylium

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj
Nylium
Szkarłatne nylium.pngSpaczone nylium.png


Typ

Nether

Fizyka

Nie

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

Nie

Odporność na eksplozje

1

Palność

Nie

Narzędzie

Kilof.png

Odnawialne

Tak(Tylko BE)

Możliwość grupowania

Tak (64)

ID słowne

crimson_nylium
warped_nylium

Nylium – blok budowlany przypominający narośl na netherracku tak jak trawa na bloku ziemi, dzielący się na 2 warianty: Szkarłatne nylium oraz Spaczone nylium.

Naturalne generowanie[edytuj | edytuj kod]

Szkarłatne nylium generuje się naturalnie jako podłoże w szkarłatnym lesie, a spaczone nylium pojawia się w spaczonym lesie. Mogą na nim rosnąć szkarłatne grzyby, spaczone grzyby, szkarłatne korzenie, spaczone korzenie i netherowe kiełki.

Otrzymywanie[edytuj | edytuj kod]

Użycie mączki kostnej na netherracku znajdującym się obok nylium spowoduje zmienienie go w karmazynowe lub spaczone nylium, w zależności od wariantu pobliskiego bloku. Na netherracku nie może wtedy znajdować się inny blok. Transformacja może się także odbyć z użyciem dozownika z mączką kostną, który zostanie skierowany na netherrack. Nylium może zostać wydobyte z użyciem kilofa dowolnego typu z zaklęciem jedwabny dotyk.

Zachowanie[edytuj | edytuj kod]

Podobnie jak bloki trawy i grzybnie, nylium usycha i zmienia się w netherrack, gdy położy się na nim nieprzeźroczysty blok. Jednak nylium jest odporne na wodę i lawę Podobnie jak na trawie, na nylium można użyć mączki kostnej. Wtedy na tym bloku oraz sąsiadujących blokach nylium zostaną wygenerowane odpowiednie typy korzeni, oba typy netherowych grzybów. W dodatku spaczone nylium może wygenerować netherowe kiełki. W Java Edition netherowy grzyb musi być położony na odpowiednim typie nylium, aby po użyciu mączki kostnej wyrósł duży grzyb. Na Bedrock Edition typ nylium nie ma znaczenia.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Pełna wersja
1.1620w06aDodano nylium.
20w07aJest szansa 1109 (~0,92%), aby Piglin zaoferował nam 1 sztukę spaczonego nylium w ramach handlu, co sprawia, że nylium jest odnawialne.
20w09aTeraz szansa na zdobycie 1-5 sztuk spaczonego nylium w trakcie handlu z Piglinami wynosi 5226 (~2,21%).
20w10aSpaczone nylium jest teraz niemożliwe do zdobycia w ramach handlu z Piglinami, co czyni nylium znowu nieodnawialnym.