Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Płaczący obsydian

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj


Grid Kompas.png
Ten artykuł dotyczy płaczącego obsydianu. Zobacz też inne znaczenia tego pojęcia.


Grid Pajęczyna.png
Informacje zawarte w tym artykule opisują element niedostępny lub przestarzały.
Ten element został usunięty z gry lub nigdy nie został dodany.


Płaczący obsydian
Strangeorerender.png
Typ

Niewprowadzony

Fizyka

?

Przezroczystość

?

Emisja światła

?

Odporność na eksplozje

?

Palność

?

Narzędzie

?

Odnawialne

?

Możliwość grupowania

N/A

ID słowne

?

Płaczący obsydian (ang. Crying Obsidian) miał być blokiem oznaczającym miejsce spawnu. Może być znaleziony jedynie jako tekstura w folderze terrain.png. Blok został dodany w wersji Minecraft Beta 1.3, lecz nie został użyty w grze. Przypomina obsydian z smugami bloku lazurytu, jednak nadal nie wiadomo, czym on może być.

Niektórzy sądzą, że jest to zmodyfikowana tekstura piaskowca, która miała wyglądać jak obsydian. Nadal nie wiadomo, czy będzie i jak będzie wykorzystywany w przyszłości. Tekstura również troszkę przypomina skałę macierzystą o innym zabarwieniu.

Na pytanie, co to robi w plikach gry, Jeb_ odpowiada, iż to tylko porzucony przez niego projekt, pozostawiony w plikach by nas trollować.[1]

Prawdopodobnie ten blok miał zmieniać punkt spawnu gracza, lecz po wprowadzeniu łóżek stało się to niepotrzebne.

Blok ten prawdopodobnie miał być tworzony z obsydianu oraz lazurytu.

W aktualizacji Beta 1.5 płaczący obsydian został usunięty, a jego tekstura została zastąpiona teksturą bloku trawy zgodną z biomem.

9 lutego 2012 Jeb otrzymał wiadomość na Twitterze aby wznowił pracę nad tworzeniem „Płaczącego obsydianu”. On odpowiedział „Jeżeli tylko przygotuję więcej miejsca na tekstury”. Ta wiadomość daje większe prawdopodobieństwo, że może w przyszłości „Płaczący Obsydian” jednak ukaże się w grze.

Przypisy