Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Patyk debugujący

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj
Information icon.svg
Ten element dotyczy wyłącznie Java Edition.
Patyk debugujący
Patyk debugujący.gif
Typ

?

Wytrzymałość

N/A

Odnawialne

Nie

Możliwość grupowania

Nie

ID słowne

debug_stick

Patyk debugujący (ang. Debug Stick) – przedmiot używany do edytowania tagów NBT bloków.

Otrzymywanie[edytuj | edytuj kod]

Patyk debugujący można otrzymać tylko za pomocą komendy /give. Choć jego tekstura jest po prostu zaklętym patykiem, nie może być używany do wytwarzania przedmiotów, również zwykły patyk nie może być zaklęty na patyk debugujący.

Zastosowanie[edytuj | edytuj kod]

Patyk debugujący może być użyty do zmiany stanu bloku. Klikając lewym przyciskiem myszy na blok pozwoli graczowi wybrać stan bloku, na przykład, zmieniając między tagami NBT conditional oraz facing dla bloku poleceń. Klikając blok prawym przyciskiem pozwoli na wybór pomiędzy wartościami dla tego stanu bloku, ponownie dla przykładu, można uczynić blok poleceń skierowany na północ, południe, wschód lub zachód jeżeli zostanie wybrany tag facing. Klikanie przy jednoczesnym wciskaniu klawisza ⇧ Shift będzie wybierało stany bloków w odwrotnej kolejności.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Pełna wersja
1.1317w47bDodano patyk debugujący.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Patyk debugujący nie jest wspierany i wszelkie problemy z nim związane będą zamykane jako "Nie zostanie naprawione" na oficjalnym bugtrackerze.[1][2]

Zobacz także[edytuj | edytuj kod]

Przypisy