Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

Pierwiastek chemiczny

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj
Grid Sadzonka (dżungla).png
Artykuł „Pierwiastek chemiczny” jest krótki.  
Możesz pomóc poszerzając go.
Information icon.svg
Ten element dotyczy wyłącznie Education Edition i Bedrock Edition.
Pierwiastek chemiczny
Unknown Element.png
Wodór.png


Typ

Solidny

Wymagania

?

Fizyka

?

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

0

Odporność na eksplozje

?

Palność

?

Narzędzie

Wszystko

Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak (64)

ID słowne

?

Pierwiastki chemiczne są blokami, które stanowią ważną część chemii w Minecraft.

Otrzymywanie[edytuj | edytuj kod]

Pierwiastki chemiczne są głównie uzyskiwane przez konstruowanie ich w konstruktorze elementów. Odbywa się to poprzez przesuwanie suwaków lub wpisywanie liczb do pól tekstowych. Duży wyświetlacz pokaże wybrane liczby cząstek ułożonych w strukturę atomową, bez względu na to, czy są poprawne, czy nie. Jeżeli struktura atomu jest stabilnym izotopem, może zostać ona wyciągnięta ze slotu po prawej stronie.

Kilka elementów można również uzyskać z reduktora materiału, który rozkłada bloki na ich pierwiastki składowe w procentach. To jedyny sposób uzyskania nieznanego pierwiastka; tajemniczy pierwiastek znaleziony w niektórych blokach Minecrafta, takich jak piasek dusz i netherrack.

Zastosowanie[edytuj | edytuj kod]

Pierwiastki można umieszczać jako ozdobne bloki lub wykorzystywać jako składniki w craftingu, alchemii lub w eksperymentach na stole laboratoryjnym. Można je również łączyć w związki za pomocą kreatora związków.