Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę potrzebnych zmian oraz artykułów do rozszerzenia.

PlayStation 3 Edition

Z Minecraft Wiki Polska
(Przekierowano z PlayStation 3)
Skocz do: nawigacja, szukaj
PlayStation 3 Edition
PS Edition.jpg
Data premiery

18 grudnia 2013

Obecna wersja

1.66

Twórca/twórcy

Mojang AB i 4J Studios

Platforma

PlayStation 3

Gatunek

sandbox

Silnik

C# (XNA Framework)/C++

Język

różne

Linki

PlayStation Store

Rozmiar

85 MB

Licencja

Regulamin korzystania z serwisu

Otwarty kod źródłowy

Nie

Zamiar wydania Minecraft na PlayStation 3 został ogłoszony 20 sierpnia 2013. Została wydana 18 grudnia 2013. Gra w Minecrafta na PlayStation 3 nie wiele różni się od wersji PC, ale tu światy nie są nieskończone, mają wymiary 1024x1024. Nadal zadaniem gracza jest przetrwanie. Gra będzie obsługiwała PlayStation Move (kontroler ruchu), w przyszłych wersjach, ale na pewno nie będzie on wymagany.

Tworzenie gry

Konwersjami na poszczególne platformy nie będzie zajmował się Mojang, lecz studio 4J[1]. Aktualizacje będą bezpłatne, tak jak w wersji na PC.

Różnice między wersją na PC

Należy pamiętać, że wersja na PlayStation 3 bazuje na starszych wersjach Minecrafta, więc nie ma nowych przedmiotów i funkcji. W przeważającej części wersja na PlayStation 3 jest identyczna do wersji na PC, ale są też widoczne różnice i nowe funkcje.

  • W grze jest nowy interfejs ekwipunku i tworzenia przedmiotów. Nadal jest 2x2 lub 3x3, ale wygląda to zupełnie inaczej. Teraz nie trzeba już szukać receptur, wystarczy, że wybierzemy jakiś blok, a nowy interfejs pokaże czego nam brakuje. Od wersji 1.17 można ustawić klasyczny interfejs tworzenia.
  • Gra posiada tryb wieloosobowy: lokalny - podzielony ekran i sieciowy - 8 konsol, 4 graczy na każdej. Maksymalnie może grać 32 graczy.
  • Nie można zmienić poziomu trudności podczas gry.
  • Dostępny obszar mapy to zaledwie 864 na 864 bloki. Ponieważ najbardziej zewnętrzny blok na każdej stronie mapy nie jest zdatny do użytku, możliwy do zabudowy teren wynosi 862 na 862 bloki.
  • Na wersji PlayStation 3 niemożliwe jest wpisywanie komend i pisania na czacie.
  • W wersji PS3 na trybie tworzenia jest inne okno z zasobami.
  • W wersji na PS3 Nether to Otchłań, Ghast to Duch, Enderman to Kresostwór, Zombie Pigman to Zombie Świniolud, Netherrack to Skała Otchłani, Creeper to Czyhacz.

Cena

Minecraft na PlayStation 3 kosztuje 69 złotych.

Wersja pudełkowa

Premiera wersji pudełkowej nastąpiła 14 maja 2014 roku. Kosztuje około 70 złotych.

Przypisy

Promotional Content