Otwórz menu główne

PlayStation 3 Edition

Bariera.png
Ta strona dotyczy edycji, która została oficjalnie wycofana.
Ta edycja nie jest już aktualizowana lub dostępna do pobrania.
PlayStation 3 Edition
PS Edition.jpg
Data premiery

18 grudnia 2013

Obecna wersja

1.84

Twórca/twórcy

Mojang AB i 4J Studios

Platforma

PlayStation 3

Gatunek

sandbox

Silnik

C# (XNA Framework)/C++

Język

różne

Strona internetowa

?

Linki

PlayStation Store

Rozmiar

85 MB

Licencja

Regulamin korzystania z serwisu

Otwarty kod
źródłowy

Nie

Zamiar wydania Minecraft na PlayStation 3 został ogłoszony 20 sierpnia 2013. Została wydana 18 grudnia 2013. Gra w Minecrafta na PlayStation 3 nie wiele różni się od wersji PC, ale tu światy nie są nieskończone, mają wymiary 1024x1024. Nadal zadaniem gracza jest przetrwanie. Gra obsługuje PlayStation Move (kontroler ruchu), ale na pewno nie jest on wymagany.

Tworzenie gryEdytuj

Konwersjami na poszczególne platformy nie zajmuje się Mojang, lecz studio 4J[1]. Aktualizacje są bezpłatne, tak jak w wersji na PC.

Spis treści

Różnice między wersją na PCEdytuj

Należy pamiętać, że wersja na PlayStation 3 bazuje na starszych wersjach Minecrafta, więc nie ma nowych przedmiotów i funkcji. W przeważającej części wersja na PlayStation 3 jest identyczna do wersji na PC, ale są też widoczne różnice i nowe funkcje.

  • W grze jest nowy interfejs ekwipunku i tworzenia przedmiotów. Nadal jest 2x2 lub 3x3, ale wygląda to zupełnie inaczej. Teraz nie trzeba już szukać receptur, wystarczy, że wybierzemy jakiś blok, a nowy interfejs pokaże czego nam brakuje. Od wersji 1.17 można ustawić klasyczny interfejs tworzenia.
  • Gra posiada tryb wieloosobowy: lokalny - podzielony ekran i sieciowy - 8 konsol, 4 graczy na każdej. Maksymalnie może grać 32 graczy.
  • Nie można zmienić poziomu trudności podczas gry.
  • Dostępny obszar mapy to zaledwie 864 na 864 bloki. Ponieważ najbardziej zewnętrzny blok na każdej stronie mapy nie jest zdatny do użytku, możliwy do zabudowy teren wynosi 862 na 862 bloki.
  • Na wersji PlayStation 3 niemożliwe jest wpisywanie komend i pisania na czacie.
  • W wersji PS3 na trybie tworzenia jest inne okno z zasobami.
  • W wersji na PS3 Nether to Otchłań, Ghast to Duch, Enderman to Kresostwór, Zombie Pigman to Zombie Świniolud, Netherrack to Skała Otchłani, Creeper to Czyhacz.

CenaEdytuj

Minecraft na PlayStation 3 kosztuje 69 złotych.

Wersja pudełkowaEdytuj

Premiera wersji pudełkowej nastąpiła 14 maja 2014 roku. Kosztuje około 70 złotych.

PrzypisyEdytuj