Pomoc:Wersje oznaczone

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj

Wersje oznaczone to system jakościowy, który ma na celu dostarczenie czytelnikom tej wiki zasobów pozbawionych wandalizmów i niemerytorycznych treści.

Każdemu poziomowi oznaczenia wersji jest przypisany określony symbol. Widoczny jest on tylko w sytuacji, gdy w haśle dokonana została zmiana i po tym zdarzeniu hasło nie zostało oznaczone. W sytuacji, gdy najnowsza wersja strony jest oznaczona, symbol wersji jest niewidoczny. Symbole umożliwiają rozpoznanie, którą wersję strony w danej chwili widzi czytelnik. Obecnie wersje oznaczone funkcjonują na dwóch z trzech dostępnych poziomów z następującymi symbolami:

FlaggedRevs-1.png (zamknięte oko) – wersja nieprzejrzana; w przypadku, gdy strona będzie posiadać w historii wersję oznaczoną, to nowsza nieprzejrzana wersja będzie określona jako wersja robocza
FlaggedRevs-2.png (otwarte oko) – wersja przejrzana wskazuje, że jest wolna od widocznych gołym okiem wandalizmów, ale nie informuje czy została sprawdzona pod kątem merytorycznej poprawności.
FlaggedRevs-3.png (haczyk) - wersja zweryfikowana ma wskazywać, że została sprawdzona przez eksperta pod kątem merytorycznej poprawności


Źródło: Wikipedia Polska