Programy i edytory/MCP

Z Minecraft Wiki Polska
< Programy i edytory
Skocz do: nawigacja, szukaj
Strona Programy i edytory/MCP nie jest wspierana przez Mojang Studios, Minecraft Wiki, Minecraft IRC Channel lub Minecraft Forum.
Grid Sadzonka (dżungla).png
Artykuł „Programy i edytory/MCP” jest krótki.  
Możesz pomóc poszerzając go.
Mod Coder Pack

MCPlogo.png

Opis: Mod Coder Pack
Wersja: 9.30
Platforma: Windows icon.png Tux icon.png
Kompatybilne z: Minecraft 1.10 (Klient, Serwer)
Dostęp do źródła: 2016-11-13
Napisano w: Batch, Java, Python, Unix script
Autor: (c) Copyright by the MCP Team
Forum: N/A
Witryna: http://www.modcoderpack.com/


MCP (Mod Coder Pack) to środowisko dekompilujące kod główny gry Minecraft.

Zastosowanie[edytuj | edytuj kod]

MCP dekompiluje kod bitowy plików .class w Minecraftcie. Umożliwia to odczytanie kodu źródłowego gry - co jest bardzo przydatne podczas tworzenia modyfikacji.

Działanie[edytuj | edytuj kod]

Aby stworzyć moda, należy najpierw pobrać i wypakować do dowolnego folderu pliki MCP. Następnie skopiować czyste pliki Minecrafta (tj. foldery versions oraz assets z katalogu %appdata%\.minecraft\) i plik serwerowy (tj. minecraft_server.jar) do folderu jars (znajdującym się w katalogu z wypakowanymi plikami MCP). Następnym krokiem jest uruchomienie pliku decompile.bat (plik znajduje się w katalogu, do którego wypakowałeś MCP) - spowoduje to zdekompilowanie plików. Dekompilacja trwa (w zależności od różnych czynników) od 30s do 15min. Po zakończeniu dekompilacji, wszystkie zdekompilowane pliki klienta Minecraft, znajdą się w katalogu \src\minecraft\. Pliki serwera Minecraft, w katalogu \src\minecraft_server\. Po z edytowaniu odpowiednich plików, można ponownie skompilować pliki klas. A by to uczynić należy uruchomić recompile.bat. Spowoduje to skompilowanie plików - pliki te znajdują się teraz w katalogu bin (dla klienta: \bin\minecraft\; dla serwera: \bin\minecraft_server\). Teraz, aby otrzymać tylko skompilowane klasy z edytowanych plików, kliknij reobfuscate.bat - spowoduje to zaciemnienie z edytowanych klas. Aby użyć z edytowanych klas w kliencie Minecraft, skopiu pliki z \reobf\minecraft\ do %appdata%\.minecraft\versions\WERSJA GRY MINECRAFT\WERSJA GRY MINECRAFT.jar. Aby zmodyfikować serwer Minecraft, skopiuj pliki z \reobf\minecraft_server\ do pliku .jar serwera.

Poradnik[edytuj | edytuj kod]

Godnym polecenia poradnikiem o tworzeniu modyfikacji, jest poniższy poradnik. Warto go obejrzeć:

[Tut] Zaawansowane Tworzenie Modów

Pobieranie i instalacja[edytuj | edytuj kod]

  1. Pobierz JDK.
  2. Dodaj zmienną środowiskową (Start->Komputer->Właściwości->Zaawansowane ustawienia systemu->Zmienne środowiskowe... - Dodaj teraz do wartości zmiennej Path, ścieżke do JDK)
  3. Pobierz MCP.
  4. Utwórz nowy folder i przenieś do niego wypakowane pliki MCP.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Niewyodrębnione pliki MCP
Poprawna zawartość folderu jars
Okno wyświetlone po uruchomieniu decompile.bat
Zawartość katalogu \src\minecraft\net\minecraft\src\ po zakończeniu dekompilacji