Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Przywoływacz

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj
Grid Sadzonka (dżungla).png
Artykuł „Przywoływacz” jest krótki.  
Możesz pomóc poszerzając go.
Przywoływacz
Przywoływacz.pngAtakujący przywoływacz.png
Punkty życia

24 (Heart.svg × 12)

Siła ataku

6 (Heart.svgHeart.svgHeart.svg)

Odradzanie

Leśna posiadłość

Od

16w39a

Upuszcza

ItemCSS.png Totem nieśmiertelności
ItemCSS.png Szmaragd (0-1)

Doświadczenie

10

Przywoływacz (ang. Evoker) jest agresywnym mobem spotykanym w leśnych posiadłościach i najazdach.

Występowanie[edytuj | edytuj kod]

Leśna posiadłość[edytuj | edytuj kod]

Przywoływacze pojawiają się w leśnych posiadłościach razem z Obrońcami i innymi wrogimi mobami. Nie pojawiają się w grupach, lecz pojedynczo.

Najazdy

Przywoływacze pojawiają się w późnych etapach najazdów na wioski. Mogą ujeżdżać Dewastatorów.

Zachowanie[edytuj | edytuj kod]

Atak ofensywny
Atak defensywny
Przywoływacz przywołuje Dręczycieli

Przywoływacze będą atakować każdego gracza, osadnika lub żelaznego golema w promieniu 16 bloków.

Jeśli Przywoływacz nie atakuje, będzie starał się uciekać od gracza, unikając jego ataków. Kiedy rozpocznie atak, zatrzyma się.

Przed atakiem Przywoływacz podnosi ręce. Może przywołać Dręczycieli lub utworzyć wokół siebie wnyki. Użycie tego drugiego ataku jest bardziej prawdopodobne.

Atak wnykami[edytuj | edytuj kod]

Atakując tym sposobem Przywoływacz zaczyna emitować ciemnoróżowy dym i tworzy wnyki zabierające każdemu znajdującemu się w nich graczowi lub mobowi 6 (Heart.svgHeart.svgHeart.svg) punktów życia. Na zadawane obrażenia nie mają wpływu zbroja czy zaklęcia.

Atak ten ma dwie formy: ofensywny i defensywny. Atak ofensywny jest używany, gdy Przywoływacz chce zaatakować gracza/moba, który znajduje się dalej niż 3 bloki od niego, natomiast atak defensywny jest używany, gdy cel jest bliżej niego.

Atak ofensywny[edytuj | edytuj kod]

Przywoływacz tworzy w linii prostej 16 wnyków rozmieszczonych jeden za drugim. Wszystkie kły są wzywane jednocześnie, lecz pojawiają się z drobnymi opóźnieniami tworząc "falę".

Atak defensywny[edytuj | edytuj kod]

Przywoływacz przywołuje 13 wnyków w dwóch kręgach skupionych dookoła niego. Zewnętrzne koło składa się z 8 wnyków oraz ma promień trzech bloków, zaś wewnętrzne koło składa się z 5 wnyków i ma promień dwóch bloków. Wewnętrzny krąg pojawia się nieco szybciej, niż zewnętrzny.

Przywoływanie Dręczycieli[edytuj | edytuj kod]

Atakując tym sposobem Przywoływacz zaczyna emitować biały dym i przywołuje od 2 do 4 Dręczycieli. Przypuszczając następny atak Przywoływacz nie będzie likwidował mobów utworzonych w poprzednich atakach.

Łup[edytuj | edytuj kod]

Po śmierci Przywoływacza pozostawia on jeden totem nieśmiertelności. Jeśli mob zostanie zabity przez gracza, może wypaść również jeden szmaragd. Liczba szmaragdów może zostać zwiększona przez zaklęcie Grabież.

Wnyki[edytuj | edytuj kod]

Wygląd wnyków

Wnyki (ang. Evocation fangs) są bytami tworzonymi przez Przywoływacza. Po przywołaniu istnieją ok. sekundy, po czym zatrzaskują się, zabierając każdemu znajdującemu się w nich mobowi lub graczowi 6 (Heart.svgHeart.svgHeart.svg) punktów życia, a następnie znikają. Naturalnie stworzone wnyki nie będą zadawały obrażeń Przywoływaczom ani Obrońcom. Można przywołać wnyki, używając komendy /summon. Wnyki nie pojawiają się w trybie pokojowym.

Historia[edytuj | edytuj kod]

25 września 2016Przywoływacz został oficjalnie zapowiedziany na MineConie 2016.
Pełna wersja
1.1116w39aDodano Przywoływacza.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Przywoływacze mogą zmienić barwę każdej niebieskiej owcy na czerwoną, w promieniu 16 bloków. Przy zmianie koloru owcy wydaje on charakterystyczny dźwięk „WOLOLO”. Jest to nawiązanie do gry Age of Empires I.
  • Przywoływacz, gdy w pobliżu są osadnicy, przywołuje dręczycieli, którzy jednak nie atakują osadników.
  • Przywoływacz nie atakuje gracza wnykami, ani dręczycielami jeśli oddziela go od gracza jakiś blok zasłaniający gracza.
  • Wobec gracza w trybie kreatywnym, przywoływacze zachowują się tak jak osadnicy (jeżeli gracz do nich podejdzie, odwracają się do niego i będą na niego patrzeć aż odejdzie, zaś inne moby patrzą tylko na chwile).

Galeria[edytuj | edytuj kod]