Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Szablon:Doc

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj
Template-info.png Dokumentacja

By użyć, stwórz podartykuł doc, umieść {{doc/start}} na początku dokumentacji oraz {{doc/end}} na jej końcu.

Wróć do głównego szablonu i umieść <noinclude>{{doc}}</noinclude> na końcu szablonu. Artykuły /doc zostaną automatycznie dodane do Kategoria:Szablony dokumentacji.

Opcjonalne parametry[edytuj kod]

clear[edytuj kod]

Jeśli twoja główna strona szablonu posiada płynną zawartość i nie chciałbyś, by poruszała się w obrębie dokumentacji, dodaj {{doc/start|clear}} zamiast {{doc/start}} w twojej stronie dokumentacji.
Jest to także użyteczne w szablonach bez używania <includeonly>, ponieważ doda to trochę miejsca między szablonem, a dokumentacją.

nodoc=1[edytuj kod]

Jeżeli szablon nie ma dokumentacji i nie wiesz jak jej używać, dodaj {{doc/start|nodoc=1}} (lub jeżeli szablon powinien być uporządkowany, także {{doc/start|clear|nodoc=1}}) zamiast {{doc/start}} w twojej stronie dokumentacji.
Tło dokumentacji przejdzie w czerwony by zwracało uwagę, a strona dodana zostanie do Kategoria:Szablony bez dokumentacji.

baddoc=1[edytuj kod]

Podobnie jak nodoc, ten jest używany do wyróżniania szablonów które mają dokumentację, lecz nie jest ona odpowiednia lub wystarczająca. Może to być brak przykładów, niewystarczające wytłumaczenie działania szablonu bądź jego zastosowania.
Tło dokumentacji przejdzie w żółte by zwracało uwagę, a strona dodana zostanie do Kategoria:Szablony ze złą dokumentacją.

Jeżeli użyje się baddoc i nodoc razem, baddoc zostanie zignorowane.