Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Szablon:Uwagi/opis

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj

Ten szablon automatycznie generuje przypisy rzeczowe. Umieszczamy go w końcowej części artykułu, przed sekcją Bibliografia i nad sekcją generowaną przez szablon {{Przypisy}} .


Użycie[edytuj kod]

Aby użyć szablonu w postaci standardowej, bez jawnego wskazania parametrów, należy skopiować tekst z ramki i wkleić do artykułu.


{{Uwagi}}

Szablon wyświetli listę przypisów należących do grupy "uwaga" wg wzoru: " <ref group="uwaga">tutaj treść przypisu/uwagi</ref> ".


Opis parametrów[edytuj kod]

Niniejszy szablon ma 2 parametry:

  • stopień – stopień sekcji przypisów rzeczowych
  • 1 – odpowiada za liczbę kolumn w sekcji notatki. W skórkach Monobook ("Książka") i Modern ("Nowoczesna") przypisy rzeczowe wyświetlą się w jednej, w dwóch lub w trzech kolumnach w zależności od wartości tego parametru. W pozostałych skórkach przypisy będą wyświetlane w jednej kolumnie. Użytkownik ma możliwość zmiany liczby kolumn w sposób podany poniżej.
  • przypisy lub uwagi (nazwy zamienne) - pozwalają na umieszczenie treści wszystkich uwag w jednym miejscu w kodzie – patrz Pomoc:Przypisy.


Przykład[edytuj kod]

"Pingyuan", zbudowany w stoczni Foochow Arsenal w dystrykcie Mawei w Foochow ([[Wikipedia:Fuzhou]]) w latach 80. XIX wieku, był pierwszym zaprojektowanym i zbudowanym w Chinach [[Wikipedia:okręt pancerny|okrętem pancernym]] (nie licząc małej kanonierki "Jinou" z 1875)<ref group="uwaga">Według S.Suliga i niektórych innych źródeł, zbudowany był według projektu niemieckiego, ale nie potwierdza tego R.N.J. Wright. Konstrukcja była prawdopodobnie częściowo wzorowana na zbudowanym w Niemczech krążowniku "[[Wikipedia:Jiyuan]]" (wg R.N.J. Wright)</ref>.{{Uwagi}}


Co wygląda następująco

"Pingyuan", zbudowany w stoczni Foochow Arsenal w dystrykcie Mawei w Foochow ( Wikipedia:Fuzhou ) w latach 80. XIX wieku, był pierwszym zaprojektowanym i zbudowanym w Chinach okrętem pancernym

(nie licząc małej kanonierki "Jinou" z 1875)

[uwaga 1] .


== Uwagi ==

  1. Według S.Suliga i niektórych innych źródeł, zbudowany był według projektu niemieckiego, ale nie potwierdza tego R.N.J. Wright. Konstrukcja była prawdopodobnie częściowo wzorowana na zbudowanym w Niemczech krążowniku " Wikipedia:Jiyuan " (wg R.N.J. Wright)


Błędy[edytuj kod]

Błędy należy zgłaszać na stronie Wikipedia:Wikipedia:Kawiarenka/Kwestie techniczne .


Zobacz też[edytuj kod]