Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

Szablon:Uwagi/opis

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj

Ten szablon automatycznie generuje przypisy rzeczowe. Umieszczamy go w końcowej części artykułu, przed sekcją Bibliografia i nad sekcją generowaną przez szablon {{Przypisy}} .


Użycie[edytuj kod]

Aby użyć szablonu w postaci standardowej, bez jawnego wskazania parametrów, należy skopiować tekst z ramki i wkleić do artykułu.


{{Uwagi}}

Szablon wyświetli listę przypisów należących do grupy "uwaga" wg wzoru: " <ref group="uwaga">tutaj treść przypisu/uwagi</ref> ".


Opis parametrów[edytuj kod]

Niniejszy szablon ma 2 parametry:

  • stopień – stopień sekcji przypisów rzeczowych
  • 1 – odpowiada za liczbę kolumn w sekcji notatki. W skórkach Monobook ("Książka") i Modern ("Nowoczesna") przypisy rzeczowe wyświetlą się w jednej, w dwóch lub w trzech kolumnach w zależności od wartości tego parametru. W pozostałych skórkach przypisy będą wyświetlane w jednej kolumnie. Użytkownik ma możliwość zmiany liczby kolumn w sposób podany poniżej.
  • przypisy lub uwagi (nazwy zamienne) - pozwalają na umieszczenie treści wszystkich uwag w jednym miejscu w kodzie – patrz Pomoc:Przypisy.


Przykład[edytuj kod]

"Pingyuan", zbudowany w stoczni Foochow Arsenal w dystrykcie Mawei w Foochow ([[Wikipedia:Fuzhou]]) w latach 80. XIX wieku, był pierwszym zaprojektowanym i zbudowanym w Chinach [[Wikipedia:okręt pancerny|okrętem pancernym]] (nie licząc małej kanonierki "Jinou" z 1875)<ref group="uwaga">Według S.Suliga i niektórych innych źródeł, zbudowany był według projektu niemieckiego, ale nie potwierdza tego R.N.J. Wright. Konstrukcja była prawdopodobnie częściowo wzorowana na zbudowanym w Niemczech krążowniku "[[Wikipedia:Jiyuan]]" (wg R.N.J. Wright)</ref>.{{Uwagi}}


Co wygląda następująco

"Pingyuan", zbudowany w stoczni Foochow Arsenal w dystrykcie Mawei w Foochow ( Wikipedia:Fuzhou ) w latach 80. XIX wieku, był pierwszym zaprojektowanym i zbudowanym w Chinach okrętem pancernym

(nie licząc małej kanonierki "Jinou" z 1875)

[uwaga 1] .


== Uwagi ==

  1. Według S.Suliga i niektórych innych źródeł, zbudowany był według projektu niemieckiego, ale nie potwierdza tego R.N.J. Wright. Konstrukcja była prawdopodobnie częściowo wzorowana na zbudowanym w Niemczech krążowniku " Wikipedia:Jiyuan " (wg R.N.J. Wright)


Błędy[edytuj kod]

Błędy należy zgłaszać na stronie Wikipedia:Wikipedia:Kawiarenka/Kwestie techniczne .


Zobacz też[edytuj kod]