Użytkownik:Amcio122/brudnopis

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj
Grid Żelazna łopata.png
Artykuł w budowie!
Trwa budowa strony Amcio122/brudnopis. Jej autor prosi, abyś w miarę możliwości pomógł mu przy jej tworzeniu.


Ilości oraz występowanie[edytuj | edytuj kod]

Ilość budynków tworzących wioskę różni się i nie każda wioska składa się z wszystkich razem. Ilość wszystkich budynków jest losowa oraz zwiększona w typie świata super płaski. Struktury są generowane na podstawie wyważonej listy która określa prawdopodobieństwo wystąpienia struktury oraz ogranicza ich ilość (np. Biblioteki częściej występują niż rzeźnie). Ilość lamp jest nieograniczona.

Struktura Prawdopodobieństwo
wystąpienia
Domyślna maksymalna
ilość
Maksymalna ilość w
świecie super płaskim
Dom 3 2 – 5 3 – 8
Mały Dom 4 2 – 4 3 – 6
Duży Dom 8 0 – 3 1 – 5
Rzeźnia 15 0 – 2 1 – 3
Biblioteka 20 0 – 2 1 – 3
Mała Farma 3 2 – 4 3 – 6
Duża Farma 3 1 – 4 2 – 5
Kuźnia 15 0 – 1 0 – 2
Kościół 20 0 – 1 1 – 2

Wioska w biomach równinnych[edytuj | edytuj kod]

Struktury wiosek
Nazwa Opis Zdjęcie
Drewniany dom Drewniane domy są zrobione z drewna oraz desek, z okrągłym dachem, podłogą z ziemi, i szyb w oknach. Niektóre posiadają "stół" z płotu i drewnianej płyty naciskowej, a w Pocket Edition może być to brązowy dywan. Mieszka w nich tylko jeden osadnik. Może jednak znajdować się ich więcej w trakcie oblężeń zombie. 400px
Mały dom Małe domy są podobnej wielkości do drewnianych domów, ale są zbudowane z mniejszej ilości bloków drewna, które zastąpione zostały deskami. Posiadają też podłogę z bruku. Dach małego domu jest płaski, można na niego wejść drabiną. Może istnieć na nim ogrodzenie z płotu. W małych domach, podobnie jak w drewnianych, pojawia się jeden mieszkaniec wioski. W przeciwieństwie do innych domów, małe domy nie mają drzwi. Jako, że ich nie posiadają, nie są liczone jako domy dla mieszkańców. 400px
Duży dom Duże domy są zrobione z tych samych materiałów co małe. Jednak są o wiele większe i mają kształt litery L. W nim pojawiają się dwaj osadnicy. Jest szansa na pojawienie się wrogich mobów w domu nocą, dlatego że jest dość duży, a znajdują się tam tylko dwie pochodnie.
Villagehouse1.png
Rzeźnia W rzeźniach pojawia się ławka zrobiona ze schodów oraz stół z płotu i płyty naciskowej. Obok znajduje się blat z kamiennych płyt najprawdopodobniej przeznaczony do krojenia mięsa. Ogrodzone zaplecze znajduje się z tyłu i jest dostępne poprzez drzwi. Możliwe, że jest przeznaczone na trzymanie zwierząt. W rzeźnii pojawia się rzeźnik, ale również jest szansa, że pojawi się jeszcze jeden osadnik.
Villagehouse2.png
Biblioteka Biblioteki są dłuższe od innych budynków. W środku znajduje się ławeczka ze schodów, a nad nimi znajdują się biblioteczki zawieszone pod sufitem. Biblioteki posiadają większe okna niż jakakolwiek inna budowla. W jednym z rogów domu znajduje się stół rzemieślniczy. W bibliotece pojawia się jeden bibliotekarz oraz osadnik o innej profesji.
Villagehouse3.png
Farma Farmy występują w dwóch rodzajach: małym oraz dużym. Małe farmy zawierają pszenicę, ziemniaki, marchewki oraz buraki. Linie wody oddzielają cztery linie pola uprawnego na dwie grupy. Większe farmy to połączone w jedną dwie małe odmiany farm. Farmy są okrążone przez dębowe drewno. W przypadku większych farm rząd drewna przebiega przez środek. Farmy można spotkać w okolicy małych domów, by osadnicy w małych domach mieli bliższą drogę do pracy.
Villagefarm.png
Studnia Studnie to dziury o wymiarach 2x2 bloki otoczone brukiem. Wypełnione są wodą. Posiadają też dach z bruku podpierany płotem. Studnie mają 10 bloków głębokości w domyślnym typie świata, ale tylko na 4 bloki w standardowym świecie super płaskim, dlatego że powierzchnia tego świata znajduje się dość nisko nad próżnią. W jednej wiosce można znaleźć tylko jedną studnię. Studnie można spotkać blisko środka wioski z ścieżkami prowadzącymi do niej z każdej strony. Studnie to nieskończone źródła wody.
Villagewell.png
Kuźnia Kuźnie zrobione są głównie z bruku, z drewnianymi ścianami z tyłu, oraz kamiennymi płytami na dachu. Tak jak małe domy, kuźnie nie mają drzwi, co oznacza, że nie liczą się jako dom dla mieszkańców wioski. Z przodu znajduje się mały ganek podparty płotami. Trzy schody z bruku łączą ganek ze ścieżką. W specjalnej, wydzielonej, otoczonej brukiem dziurze znajduje się lawa. W środku domu znajduje się skrzynia, która zawiera losowe przedmioty. W kuźni zawsze pojawia się jeden kowal.
Villageblacksmith.png
Kościół Kościoły to budowle zrobione w całości z bruku oraz brukowych schodów. Mają postać trzypiętrowej wieży - wszystkie piętra połączone są drabiną. Szczytem struktury jest balkon. W strukturze tej zawsze pojawia się mieszkaniec o profesji kapłana oraz osadnik o innym zawodzie.
Villagechurch.png
Latarnia Latarnie można znaleźć w pobliżu wioskowej ścieżki. Zbudowane są z ustawionych pionowo płotów z czarną wełną zawieszoną na górze, do której przymocowane są cztery pochodnie - jedna po każdej stronie bloku.
Villagelamp.png
Ścieżka Ścieżki to szerokie na trzy bloki i wysokie na 2 bloki struktury zbudowane ze ścieżek, które sąsiadują ze wszystkimi budynkami w wiosce.
Villageroad.png