Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

Użytkownik:Druteczka/witaj/zawartość

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj
Witaj!

Cześć! Jestem wdzięczny za Twój wkład w rozwój tego projektu. Jest to zdecydowanie rzecz, na której skorzysta cała polska społeczność Minecrafta. :) Mam nadzieję, że zostaniesz tu na dłużej i pomożesz nam ulepszać Wiki. Przed dokonaniem kolejnych edycji, proszę zapoznaj się z podstawowymi zasadami.

Kilka rad na początek
  • pisząc artykuł lub dodając do niego nowy fragment pamiętaj o odpowiednim stylu i o tym, żeby tworzony przez Ciebie fragment był łatwy w odbiorze.
  • pamiętaj o interpunkcji i ortografii,
  • tworząc nowy artykuł podziel go na sekcje. W edytorze wizualnym są w zakładce Akapit, w kodzie źródłowym (wikikodzie) tworzy się je poprzez dwa znaki = po obu stronach nagłówka. By podzielić sekcję na inne sekcje, dodajesz następne =.
  • możesz edytować używając edytora wizualnego - jest w sam raz na początek. Jeśli chcesz lub masz dłuższy staż na innych Wikiach, możesz zacząć używać kodu źródłowego (wikikodu) - jest bardziej zaawansowany. Możliwe jest w nim wstawianie szablonów, np. Historia albo przypisów. Lepiej używać właśnie wikikodu, bo daje większe możliwości i jest bardziej uniwersalny. Tu znajdziesz podstawową tabelę wikikodu.
  • tworząc artykuł zobacz czy nie został już stworzony pod inną nazwą. Nie twórz artykułów z angielskimi nazwami, chyba że nie pojawiły się jeszcze polskie tłumaczenia.
  • podawaj fakty, nie wymysły społeczności ani plotki.
  • kiedy jesteś zalogowany, możesz wykonywać edycje na większości stron. Niektóre są zabezpieczone z różnych powodów.
  • nie twórz wandalizmów. Nikomu nie jest miło, kiedy musi cofać taką edycję. Nie niszcz artykułów. Stanowczo nie warto - osoba, która tworzy tego typu teksty, jest blokowana.
  • jeśli osiągniesz określoną liczbę edycji lub ktoś wcześniej uzna, że robisz dobre edycje - osiągniesz rangę redaktora. Będziesz mógł wtedy zatwierdzać edycje swoje i innych użytkowników.
  • jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, ustaw swoje preferencje.
Jak edytować?

Nie krępuj się edytować stron! Na Minecraft Wiki Polska trzymamy się zasady śmiałego edytowania – nie musisz pytać nikogo o zgodę na edycje!

Nie obawiaj się też, że cokolwiek zepsujesz. Jeżeli nawet popełnisz błąd, zawsze można odtworzyć poprawną wersję artykułu!

Jeśli czegoś nie wiesz, nie krępuj się pytać innych. Z kolei na naszym kanale IRC (#mcwikipl (lub irc://chat.freenode.net/mcwikipl jeżeli posiadasz klienta IRC)) znajdziesz doświadczonych użytkowników.

W poradniku autora Wikipedii znajdziesz mnóstwo przydatnych informacji na temat edytowania i formatowania tekstu.

Osoby, które możesz poprosić o pomoc

Jest tu wielu użytkowników, którzy z chęcią Ci pomogą! Oto niektórzy z nich :

Jęli potrzebujesz pomocy w czymś bardziej somplikowanym, lub wymagającym wyższych uprawnień, pomogą Ci w tym Redaktorzy, Administratorzy i Biurokraci.

Przydatne linki
Pamiętaj o zasadach!

Przed rozpoczęciem edytowania poświęć trochę czasu na zapoznanie się z zasadami. Pozwoli to na uniknięcie rozczarowań wynikających z usunięcia Twoich wpisów lub wręcz zablokowania Ci możliwości edycji artykułów (nie martw się, blokowanie jest używane w szczególnych przypadkach po wcześniejszych ostrzeżeniach).

Kilka słów na zakończenie :)

Na stronach dyskusji i głosowaniach (ale, broń boże, nie w artykułach) podpisujemy się czterema tyldami (~~~~). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Pamiętaj też: chcąc skontaktować się z innym użytkownikiem, wpisz się na jego stronie dyskusji, bowiem wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości (tak jak ty przed chwilą) i będzie mogła Ci odpowiedzieć. Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości, to z chęcią Ci pomogę – w tym celu napisz na mojej stronie dyskusji. Zawsze chętnie służę pomocą :)

Życzę owocnych edycji!

Mój wkład Druteczka (dyskusja) (profilpliki) Aktualny redaktor Minecraft Wiki Polska Moja przestrzeń

Uwaga! Ta strona waży 9432 bajtów, dlatego nie używaj {{subst:Użytkownik:Druteczka/witaj/zawartość}}!