Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Użytkownik:Frisk/brudnopis2

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj

Projekt artykułów promowanych[edytuj | edytuj kod]

Projekt artykułów promowanych ma być podobny do starego projektu Minecraft Wiki Polska:Projekty/Artykuł tygodnia. W skrócie, polega na wynagradzaniu użytkowników rozwijających/modernizujących artykuł wybrany przez społeczność bądź administrację odpowiednimi "punktami", które są oddzielne od punktów Gamepedii. Punkty będą śledzone, a za ich odpowiednią ilość, będzie można otrzymać osiągnięcia (osiągnięcia będą również wiązały się z dodatkowymi punktami Gamepedii) oraz (możliwie) medale. Dodatkowo, użytkownicy edytujący promowany artykuł, będą umieszczani w rankingu widocznym publicznie na stronie projektu.

Zasady wybrania artykułu[edytuj | edytuj kod]

Artykuły mogą być proponowane na stronie dyskusji projektu/czacie IRC oraz Discordzie. Ostatecznia decyzja o wyborze artykułu należy do administracji. Wybierane artykuły muszą spełniać przynajmniej dwa warunki:

  1. Strona jest jedną z ważniejszych na wiki (częściej odwiedzanych)
  2. Artykuł wymaga większych restrukturyzacji, redakcji, ilustracji

"Promowanie artykułu"[edytuj | edytuj kod]

Nazwa promowanego artykułu będzie promowana w następujących miejscach:

  • Sitenotice (box pojawiający się na górze strony)
  • Strona projektu
  • Kanał IRC (w temacie, oraz po zastosowaniu komendy)
  • Kanał poświęcony projektowi na serwerze Discord

Punkty[edytuj | edytuj kod]

Punkty będą naliczane z pomocą bota działającego na kanale IRC MCWikiPolska. Każda edycja w promowanym artykule będzie monitorowana, ilość punktów przyznawana za edycję, będzie liczona biorąc pod uwagę wielkość edycji + 10 punktów za wykonaną edycję. Dodatkowo, administracja będzie mogła przyznać/odejmować dodatkowe punkty, w przypadku gdy uważa się że dana edycja zasługuje na większą bądź mniejszą nagrodę (wielkość edycji w bajtach nie jest zawsze odzwierciedla ilość pracy włożonej w edycję, przy większych restrukturyzacjach czasami wielkość zmian może wynosić blisko 0, edycja dodatkowych punktów nie jest możliwa gdy użytkownikiem edytującym jest członek administracji). Użytkownicy będą mogli sprawdzić ilość punktów innych użytkowników jak i również swoją za pomocą odpowiednich komend na IRC lub Discordzie. Po okresie promowania artykułu, do strony projektu zostanie dodane podsumowanie aktywności związanej z danym artykułem razem z przyznanymi punktami poszczególnym użytkownikom. Gdy zostanie zauważone iż użytkownicy próbują "ograć" system punktów (np. przez notoryczne edytowanie artykułu w celu drobnej zmiany) administracja może zdyskwalifikować użytkownika z brania udziału w projekcie dla tego promowanego artykułu

Nagrody[edytuj | edytuj kod]

Przewidywane nagrody to specjalne osiągnięcia, przygotowane specjalnie pod projekt, osiągnięcia te będą wiązały się z dodatkowymi wynagrodzeniami w postaci "Gamepedia Points" (Extension:WikiPoints). Dokładne ilości Gamepedia Points są do ustalenia. Możliwe nagrody w postaci odznaczeń. Wkład w projekt będzie także podkreślany na stronie projektu.

Przewidywania[edytuj | edytuj kod]

Zamierzony termin ukończenia prac nad częścią programistyczną tego projektu (śledzenie, naliczanie, pokazywanie punktów) to 15 lipiec 2018 roku. Po ukończeniu tej części, projekt (może?) może wystartować.


+++===+