Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Użytkownik:Haunter602/brudnopis

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj
Haunter602
No image.svg
Typ

?

Fizyka

?

Przezroczystość

nie

Emisja światła

nie

Odporność na eksplozje

?

Palność

?

Narzędzie

Kilof.png

Odnawialne

?

Możliwość grupowania

tak (64)

ID słowne

?

Tłokiblokami zdolnymi do popychania sąsiednich bloków, w zależności od kierunku w którym są zwrócone. Pierwotną ich wersją był mod umieszczony na Minecraft Forums przez Hippoplatimus'a[1] . Tłoki będą dodane w późniejszej wersji gry[2][3]. Tłoki będą się nieznacznie różniły od pierwotnej wersji[4], poniższe opis użycia dotyczy tylko zastosowania z moda. Wprowadzenie tłoków jest aktualnie opóźnione z powodu zmian w projekcie[5].

Zastosowanie[edytuj | edytuj kod]

W modzie, tłok jest w stanie poruszyć do 16 sąsiednich bloków (z wyjątkiem obsydianu i Bedrocka), w zależności od tego jak ułożony jest tłok. By zmienić jego ustawienie, gracz musi jedynie kliknąć PPM na tłoku, a on obróci się w kierunku gracza. Kiedy Żwir, Piasek lub uaktywniony TNT zostanie umieszczony na tłoku zwróconym do góry, zostanie wystrzelony w powietrze, następnie spadnie wracając na miejsce. Innymi rzeczami, które można wystrzelić są moby i przedmioty. Jeżeli gracz znajduje się przed tłokiem zwrócony bokiem, gracz zostanie przesunięty o 3 bloki od tłoka. Jeżeli gracz stoi na blokach, który tłok popycha, gracz spadnie przenikając te bloki. Tłokami można sterować za pomocą obwodów tworzonych przez Czerwony kamień.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Po zainstalowaniu moda, dla zwykłego tłoka ID wynosi 100, dla lepkiego 102.
  • Głowicę tłoka można zdobyć jedynie przez hacking lub przy pomocy edytora zasobów, a jego ID wynosi odpowiednio 101 i 103.