Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

Wodospad

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj
Grid Sadzonka (dżungla).png
Artykuł „Wodospad” jest krótki.  
Możesz pomóc poszerzając go.
Wodospad
Wodospady.png
Biom

Każdy

Stworzony z

woda lub lawa

Od wersji

Classic 0.0.12a

Wodospad to układ generowany zazwyczaj w górach. Z wodospadu leci woda, która się nie zatrzymuje aż do dna. Źródło ma swój rozmiar. Może być mały i duży. Niekiedy z źródła woda się rozciąga na 10 kratek. Może być źródło wody, jak i lawy. Szanse na generację źródła wody to 1/50. Szansę na generację źródła lawy w normalnym świecie to 1/500. Wodospady lawy bardzo często występują w Netherze.

Wykorzystywanie[edytuj | edytuj kod]

Źródło można wykorzystać do zbierania wody, potrzebnej do alchemii oraz rolnictwa, lub w układzie generującym w nieskończoność bruk (dwa źródła, lawy i wody, naprzeciw siebie). Pełnią również funkcję dekoracyjną, a w przypadku domów na wzgórzu pełnią dodatkową funkcje ochronną – po spływającej wodzie mob nie wespnie się tak sprawnie.

Galeria[edytuj | edytuj kod]