Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Hello there! We are conducting a survey to better understand the user experience in making a first edit. If you have ever made an edit on Gamepedia, please fill out the survey. Thank you!

Modyfikacje/BuildCraft/Redstone Engine

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj

Silnik redstone jest podstawowym silnikiem w modyfikacji BuildCraft. Jest również najtańszy, ponieważ używa on drewnianych desek, a nie kamienia lub żelaza do budowy jak pozostałe. Ten silnik jest najmniej wydajny, lecz ma najmniejsze ryzyko wybuchu podczas użytkowania. Najwydatniej pracuje, jak kolor rdzenia jest czerwony (tzn. przegrzany).

Silnik redstone do zasilania potrzebuje tylko dźwigni. Może być też zasilony za pomocą redstone, ale musi być skierowany w stronę silnika.

Jest najczęściej używany do transportowania przedmiotów na odległość za pomocą rur (przede wszystkim drewnianych), ponieważ jest najtańszy i daje wystarczająco energii.

Aby zasilić większą maszynę, trzeba zrobić łańcuch z silników, gdyż inaczej maszyna nie zadziała.

Wytwarzanie[edytuj | edytuj kod]

Składniki Wejście » Wyjście Produkt
Deski,

Szkło,

Tłok,

Drewniany trybSosnowe deskiTropikalne deskiSosnowe deskiTropikalne deskiSosnowe deskiTropikalne deski

Grid layout Arrow (small).png Silnik redstone (BuildCraft)8Drewniany tryb (BuildCraft)
Drewniany tryb (BuildCraft)
Silnik redstone

W celu stworzenia drewnianego trybu należy ułożyć 4 patyki odpowiednio na lewym, górnym, prawym i dolnym polu na stole rzemieślniczym.