Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

PlayStation 4 Edition

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj
PlayStation 4 Edition
Mcps4.jpg
Data premiery

3 września 2014

Obecna wersja

1.95

Twórca/twórcy

Mojang AB i 4J Studios

Platforma

PlayStation 4

Gatunek

sandbox

Silnik

C# (XNA Framework)/C++

Język

polski

Linki

PlayStation Store

Rozmiar

215 MB

Licencja

Regulamin korzystania z serwisu

Otwarty kod
źródłowy

Nie

Zamiar wydania Minecraft na PlayStation 4 został ogłoszony 20 sierpnia 2013. Została wydana 3 września 2014. Gra w Minecrafta na PlayStation 4 nie wiele różni się od wersji PC, ale tu światy nie są nieskończone, ale są kilka razy większe niż w wersji PlayStation 3 Nadal zadaniem gracza jest przetrwanie. Gra będzie obsługiwała PlayStation Move (kontroler ruchu), w przyszłych wersjach, ale na pewno nie będzie on wymagany.

Tworzenie gry[edytuj | edytuj kod]

Konwersjami na poszczególne platformy nie będzie zajmował się Mojang, lecz studio 4J[1]. Aktualizacje będą bezpłatne, tak jak w wersji na PC.

Różnice między wersją na PC[edytuj | edytuj kod]

Należy pamiętać, że wersja na PlayStation 4 bazuje na starszych wersjach Minecraft'a, więc nie ma nowych przedmiotów i funkcji. W przeważającej części wersja na PlayStation 4 jest identyczna do wersji na PC, ale są też widoczne różnice i nowe funkcje.

  • W grze jest nowy interfejs ekwipunku i tworzenia przedmiotów. Nadal jest 2x2 lub 3x3, ale wygląda to zupełnie inaczej. Teraz nie trzeba już szukać receptur, wystarczy, że wybierzemy jakiś blok, a nowy interfejs pokaże czego nam brakuje.
  • Gra posiada tryb wieloosobowy: lokalny - podzielony ekran i sieciowy - 8 konsol, 4 graczy na każdej. Maksymalnie może grać 32 graczy.
  • W wersji na PlayStation 4 muzyka gra przez cały czas, bez przerwy. W wersji PC muzyka gra w różnych odstępach czasu. Dziś jest już to naprawione.
  • W wersji PS4 nie ma możliwości wpisywania komend.
  • Czat tekstowy zamieniono wbudowanym czatem głosowym. Tekstowo można porozumiewać się za pomocą czatu PSN. Jednak wraz z aktualizacją 1.76 Czat głosowy został usunięty z gry i teraz gracze muszą się porozumiewać za pomocą funkcji "Impreza".

Wielkość świata[edytuj | edytuj kod]

Dostępnych jest kilka rozmiarów świata: klasyczny, mały, średni i duży. Maksymalne wymiary mapy wynoszą 5118 na 5118 bloków.

Cena[edytuj | edytuj kod]

Minecraft na PlayStation 4 w PlayStation Network kosztuje 69 złotych.

Wersja pudełkowa[edytuj | edytuj kod]

Premiera wersji pudełkowej nastąpiła 3 października 2014 roku. Kosztuje około 90 złotych.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]